Estaing

De groene Vallée du Lot

Deze prachtige vallei baadt in een zachtheid en een sereniteit die men terugvindt in de sfeer van de dorpen. Vanaf Saint-Laurent à Entraygues volgen de steden en dorpen elkaar op met hun levende tradities en hun warme ontvangst. De smaken van het Pays d’Olt getuigen ook van deze art de vivre: forel, tripous, bospaddestoelen, farçous, foie gras, gevulde nek en de confits, schapen- en geitenkaas, zonder de bieren van Saint-Geniez te vergeten en de wijnen van Estaing en Entraygues-Le Fel.

Canoeing on the river Lot

Het plezier van het water

Het ontdekken van de regio via het water is een van de prettigste manieren om zich te verdiepen in dit gebied. Watersportbases zijn er te vinden in Sainte-Eulalie Olt, Espalion en Entraygues.

Fishing

Het koninkrijk van het vissen

Forel, karper en snoeken maken dat de Vallée du Lot gereputeerd onder de sportvissers. In meren, rivieren en kreken, vele routes zijn er beschikbaar voor vissers, soms begeleid door gekwalificeerde begeleiders, welke hun geheimen met hen zullen delen.

Estaing

Wijnen van Estaing,
wijnen van Entraygues-Le Fel

Het milde klimaat van de beschermde vallei heeft sinds de Middeleeuwen de ontwikkeling van de wijnbouw op de hellingen van Estaing en d’Entraygues-Le Fel mogelijk gemaakt. Gecertificeerd met AOC, worden deze wijnen geproduceerd in kleine hoeveelheden door lokale producenten.

Wijnen van de vallei van de Lot
Wijnen van Estaing

Niet te missen langs de Lot

Maison de la rivière

Maison de la rivière

in St Parthem om alles te weten te komen over de rivier ‘Olt’, de bewoners en haar historie.

Flagnac

Flagnac

Gastronomische cruise over het Lot. Ontdek de vallei van de Lot op een andere manier, tijdens een boottocht.

Saint Geniez d'Olt

St Geniez d’Olt

Stad aan de oever van de Lot, het klooster en de kapel van de Augustijnen (14e eeuw), de zwarte Chapelle des Pénitents (17e eeuw), Barokke parochiekerk (18e eeuw), monument Talabot, galerij Pierre Lenoir, rondleidingen in het dorp, recreatie, activiteiten, animaties.

Espalion

Espalion

Haar monumenten in roze zandsteen, met het traditionele straatbeeld met  de Vieux Palais in Renaissancestijl en de Pont Vieux, de oude leerlooierijen, de Eglise de Perse: juweel van de Romaanse kunst van de 11e en 12e eeuw, de Eglise Saint-Jean, waar het Musée Joseph Vaylet (kunst en populaire tradities)is gehuisvest, het Musée du Scaphandre, de Chapelle des Pénitents. Gesitueerd op basalten voorgebergte: het Parc Médiéval du Château de Calmont-d’Olt, een plek van middeleeuwse animaties.

Entraygues sur Truyères

Entraygues-sur-Truyère

Kasteel, bruggen, oude huizen, Chapelle du Pontet, uitzichttorens. De wijngaarden "Entraygues, de Fel" VDQS, zijn gemarkeerde wandelpaden, zijn GR (Grande Randonnée) de Pays, haar mountainbike site, haar kano-kajak en rafting basis, en niet te vergeten het uitgezette visparcous.

Le Fel, the vineyards

Niet ver hier vandaan, Le Fel : een dorp, een wijngaard, een pottenbakkerij, uit de toekomst gekomen.

Net boven Entraygues, (het kan worden bereikt via een wandelpad) ligt het karakterdorp gebouwd op een smalle bergkam met uitzicht op de vallei van de Lot. Volg het ontdekkingsparcours door de wijngaarden en het dorp, de uitzichten op de vallei zijn verbijsterend!

Enkele passen daar vandaan, ontdekt u de Galerie du Don, Europese culturele pool van hedendaagse keramiek.